Alati za pristupačnost

Zadovoljan pojedinac. Jaka obitelj. Zdravo društvo. #obiteljskicentar
Ako želiš razgovarati o sebi, svom partneru, djeci, obitelji, ako trebaš pomoć, podršku…
Veličina fonta: +

AKTIVNOSTI POVODOM SVJETSKOG DANA MENTALNOG ZDRAVLJA

Slika1

„Zdravlje je stanje potpunog fizičkog, psihičkog i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti." - Andrija Štampar, 1926.

Iako skovana u prošlom stoljeću Štamparova definicija zdravlja i u današnjem svijetu predstavlja putokaz za ispunjen i sretan život. Međutim, oživotvorenje te definicije u životu pojedinca u kontekstu sve većih zahtjeva iz različitih područja života, te u uvjetima globalnih nesigurnosti, može biti uistinu izazovno. Kako bi se ti izazovi lakše prevladali i kako bi svi pojedinci živjeli zdravlje u punom smislu Štamparove definicije važno je kontinuirano progovarati i djelovati u vezi različitih aspekata zdravlja.

Povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja, koji se svake godine obilježava 10. listopada, djelatnici Obiteljskog centra, Područna služba Grad Zagreb, proveli su niz aktivnosti s ciljem osvještavanja važnosti brige za mentalno zdravlje te informiranja opće i stručne javnosti o djelovanju Obiteljskog centra u području mentalnog zdravlja.

Valentina Hundrić s djelatnicom MandisPharm ljekarne razgovarala je o izazovima današnjeg odrastanja i roditeljstva te o ulozi Obiteljskog centra u pružanju podrške roditeljstvu, kao i o mogućnostima koje pojedinac ima u unaprjeđenju vlastite situacije, čime širi podržavajući utjecaj na druge članove obitelji, svoju lokalnu zajednicu, a time i društvo u cjelini.

Cjeloviti intervju možete pronaći na sljedećoj poveznici: https://mandispharmljekarne.hr/blog/mentalno-zdravlje-na-prvom-mjestu-kako-se-brinuti-o-sebi-i-drugima-110/


Mladen Djurkinjak i Kristina Bušljeta predstavili su djelovanje Obiteljskog centra, Područne službe Grad Zagreb, odnosno socijalne usluge, poslove savjetodavnog i preventivnog rada te druge stručne poslove koji čine Obiteljski centar mjestom podrške za pojedince, parove, roditelje, djecu, mlade, osobe treće životne dobi, potencijalne posvojitelje i posvojitelje, potencijalne udomitelje i udomitelje, žrtve nasilja i sve druge osobe u potrebi za podrškom i stručnom pomoći u prepoznavanju i korištenju svojih potencijala za razrješenje poteškoća u svome životu.

Predstavljanjem djelovanja Obiteljskog centra općoj javnosti u MandisPharm ljekarni u Novom Jelkovcu i stručnoj javnosti u DV T. Marinić željelo se pridonijeti promoviranju brige za mentalno zdravlje jer upravo ono označava stanje dobrobiti u kojem pojedinac ostvaruje svoje potencijale, može se nositi s uobičajenim životnim stresorima, raditi produktivno i plodno te pridonositi zajednici (Svjetska zdravstvena organizacija, 2021.).

Zadovoljan pojedinac. Jaka obitelj. Zdravo društvo.

0
Obilježavanje Dječjeg tjedna u Područnoj službi Me...
Mjerenje raspoloženja u sklopu akcije ''Dobar Dan,...
Image