Na II. KOKOSS konferenciji pod nazivom „Interdisciplinarnost kao resurs" koja se održala u Dubrovniku, 22. – 25. veljače, aktivno su sudjelovale djelatnice područne službe Dubrovačko-neretvanske.
Natalija Barkiđija i Slavica Tankuljić Grbavac održale su izlaganje na temu „Značaj supervizije u očuvanju standarda socijalnog rada i dobrobiti stručnjaka i korisnika". Cilj izlaganja bio je osvještavanje i približavanje stručnjacima pomažućih profesija pojam i značaj supervizije u psihosocijalnom radu kao oblika stručnog usavršavanja i podrške stručnjacima koja za krajnji cilj ima dobrobit korisnika. Budući da je u fokusu supervizije krajnji korisnik, odnosno korisnici s kojima stručnjaci rade, kroz izlaganje se naglasila važnost brige o profesionalnoj dobrobiti koja za posljedicu ima dobrobit korisnika, ali i obratno. Govorilo se o superviziji kao pravu i obavezi stručnih radnika koji direktno rade s ranjivim skupinama, iz perspektive supervizora psihosocijalnog rada te supervizanta stručnjaka koji se bavi psihosocijalnim radom. Raspravilo se o načinima motiviranja stručnjaka za uključivanje u supervizijski proces.
Anita Milanović Lambeta u suradnji s djelatnicom područne službe Splitsko-dalmatinske Jelenom Birsa održala je radionicu „Samokritični um pomagača u procesu savjetovanja". Cilj radionice bio je kroz različite aktivnosti istražiti osobno iskustvo sudionika s perfekcionizmom, samokritičnošću i unutarnjim govorom, te ih upoznati s načinima suočavanja sa samokritičnošću. Također, jedan od ciljeva bio je i upoznati sudionike s važnosti koncepta samosuosjećanja, kao i potaknuti njegov razvoj.