Svjetski dan socijalnog rada, proglašen od strane Ujedinjenih naroda, obilježava se tradicionalno svake godine treći utorak u ožujku kako bi se istaknula uloga i značaj socijalnog rada i vidljivost raznih usluga.
Ove godine Svjetski dan socijalnog rada vezan je uz temu „zajednička budućnost za transformacijske promjene", pod sloganom Buen Vivir, što doslovno znači "dobro živjeti".
Svjetski dan socijalnog rada prilika je za snažnije profesionalno povezivanje u zagovaranju dostojanstva, prava i interesa korisnika, ali i za zalaganje za prava i društvenu odgovornost za dobrobit socijalnih radnika i drugih stručnjaka u sustavu socijalne skrbi. U tom kontekstu brigu za njegovanje snažnog identiteta stručnjaka pomagača treba razumjeti kao zalaganje za dobrobit korisnika socijalnih usluga i zajednica u kojima živimo.
Svjetski da socijalnog rada tradicionalno se obilježava i kao Dan otvorenih vrata sustava socijalne skrbi, stoga je i ove godine dan socijalnih radnika u Obiteljskom centru, Područna služba Grad Zagreb obilježen različitim aktivnostima.
U okviru Dana upoznavanja sa strukom socijalnog rada održanih 15. i 16. veljače 2024. povodom Međunarodnog tjedna socijalnog rada 2024. na Studijskom centru socijalnog rada u organizaciji udruge Socius, koja djeluje u sklopu Pravnog fakulteta – Studijskog centra socijalnog rada, Vlasta Grgec-Petroci, magistra socijalnog rada, održala je kratko izlaganje i predstavila struku socijalnog rada kroz svoj dosadašnji rad i stečena iskustva.
U povodu obilježavanja Svjetskog dana socijalnog rada 19. ožujka 2024., Vlasta Grgec-Petroci pridružila se obilježavanju Svjetskog dana socijalnog rada, sudjelovanjem na stručnom skupu u organizaciji Hrvatske udruge socijalnih radnika na temu „Zajednička budućnost za transformacijske promjene".
Dana 21. ožujka 2024. Vlasta Grgec-Petroci održala je radionicu za osnaživanje stručnjaka od nazivom Ptica duše - Kako dalje. Ova je radionica imala za cilj njegovanje profesionalne odgovornosti i snažnog identiteta te osnaživanje stručnjaka pomagača pružajući alate za snalaženje u složenostima svijeta s poštovanjem i suosjećanjem. Naglasak se stavlja na zajednicu podrške kroz osnaživanje, otpornost i mentalno zdravlje stručnjaka, korisnika, članova obitelji i drugih oblika podrške u zajednici.